Článek: Iphone 14(Pro) a jeho 5 nejvíce použitelných funkcí které se dají jak aktivovat tak deaktivovat.

27.10.2022

Nový iphone 14 (Pro) nabízí hned několik použitelných funkcí které u starších modelů rozhodně nenajdete. V našem článku vám řekneme o těchto funkcích, takže pokud máte zájem se něco o nich dozvědět a jak aktivovat či je deaktivovat, určitě si náš informativní článek přečtěte. V našich článcích si totiž společně ukážeme 5 funkcí pro iPhone 14 (Pro), jak je vlastně zapnout nebo vypnout s IOS 16.

Nabídka pro iPhone 14

Nabídka pro iPhone 14 Pro

Nabídka pro iPhone 14 Plus

Nabídka pro iPhone 14 Pro Max

image_2.jpg

ProMotion

Jako první je technologie ProMotion o které si něco řekneme, zajišťuje frekvenci adaptivního obnovení displeje a to od 10 Hz Do 120 Hz. Tato technologie je jediná která je dostupná jak u Iphonu 14 Pro (Max) tak i u Iphonu 13 Pro (Max), není tedy tolik vyjímečná pro novou řadu iphonu, ale i tak vám o ní něco řekneme. Pro tuto technologii s názvem ProMotion je specifické to že se displej může v závislosti na obsahu obnovit až 120x za sekundu. Což je minimálně dvojnásobně než u starších modelů iphonu. Sice vám tato funkce může snížit či zkrátit výkon baterie, ale rozhodně stojí za to kvůli plynulejšímu obrazu. Pokud vám funkce nebude vyhovovat je snadná deaktivace, přejděte do nastavení, poté zpřístupnění, klikněte na pohyb kde bude kolonka aktivace či deaktivace omezení snímkové frekvence.

image.jpg

Zvuky zapnutí a vypnutí

Pokud vlastníte Mac, tak jistě znáte zvuk, který vydává při zapnutí či vypnutí. U Iphonu takovou funkci jsme do nedávna nenašli, až nyní kdy přišla s novým Iphone 14 (Pro). Tuto funkci již najdeme a určitě nejvíce se využije u lidí nevidících. Díky této funkci i nevidící lidé budou vědět zda jejich iphone se vypnul či zapnul. Pokud funkci chcete aktivovat či deaktivovat, stačí přejít do nastavení, kolonka zpřístupnění, audiovizuální pomůcky, kde stačí kliknout na přepínač u Zvuky vypnutí a zapnutí.

iphone_zvuk_sound_fb.jpg

Always-on

Tak konečně je to tady, funkce na kterou už řadu let čekáme, s příchodem této nové funkce s názvem Always-on u našich nových iphone14 Pro (Max), se samozřejmě apple vytáhnul, a přizpůsobil k obrazu svému, tím pádem tato funkce je téměř dokonalá. Kvůli displeji s názvem Dispaly Engine, který je součást čipu A16 Bionic, minimálně totiž využívá baterii a díky tomu se na něm zobrazuje klasické informace, ale i tmavší verze tapety. Co více říct na Iphonu 14 Pro (Max) je jednoduše tato funkce skvělá. Pokud byste chtěli vyzkoušet, tak stačí přejít do nastavení, zobrazení a jas, kde stačí kliknou na přepínač u vždy zapnuto.

 iphone-14-pro-always-on-display-1.jpg

Focení do 48 MP

Po velice dlouhé době přišla tato funkce, vylepšený fotoaparát teda hlavně megapixely s novým iPhone 14 Pro (Max), Do nedávna ještě Iphony měli pouze 12MP vlastně od modelu Iphone 6s, kromě nového Iphone 14 Pro (Max) to nemá žádný jiný model. Tento nový model přišel s 48MP fotoaparátem, ale rozhodně musíme říci že aby jste tuto funkci mohli využít, tak musíte fotit do formátu ProRAW, u normálního focení je to stále 12MP. Jak zapnout tuto funkci? Následně, přejděte do nastavení, fotoaparát, zde zvolte formáty, kde následně aktivujte ApleProRAW po aktivaci v sekci rozlišení ProRAW zvolte možnost 48MP. Pro snadnější aktivaci či deaktivaci můžete funkci zvolit ve fotoaparátu a to vpravo nahoře.

kamera.jpg

Detekce autonehody

Také jste slyšeli debaty o tom, že již minulý rok Iphone a Apple Watch měli přijít s novou funkcí a ta je že měli rozpoznat dopravní nehodu a dokázat přivolat pomoc. Minulý rok jsme se funkce nedočkali ale letos ano. Rozpoznání autonehody, nenabízí jen nový Iphone 14 (Pro), ale také Apple Watch série 8 či Iphone SE 2 generace. Pokud funkci následně chcete používat nebo právě naopak vypnout, stačí přejít do nastavení, tíseň SOS, kde dole je přepínač u Volání po vážné nehodě.

detekce-autonehody-1.jpg

Nabídka pro iPhone 14

Nabídka pro iPhone 14 Pro

Nabídka pro iPhone 14 Plus

Nabídka pro iPhone 14 Pro Max

Krytoland pouzdra a kryty na mobil > Blog > Článek: Iphone 14(Pro) a jeho 5 nejvíce použitelných funkcí které se dají jak aktivovat tak deaktivovat.