Článek: Samsung a jeho nové vlajkové lodě na obzoru

19.1.2023

Všichni už napjatě očekáváme příchod nové vlajkové řady ze stáje Samsung, která by měla být oficiálně představena 1.února. Již několik měsíců se na internetu spekuluje o vzhledu, specifikacích a celkově o tom, zda Samsung dokáže svou vlajkovou řadu posunout o level výš a být konkurenceschopný nejnovějším iPhonům řady 14. Většina dosavadních informací byla spíše neoficiální a pocházely od různých leakerů, ovšem nyní se na povrch dostali informaci přímo od výrobce Samsung. Takové informace by nám rozhodně mohly napovědět, zda se přechod na nový Samsung S23, S23 Plus nebo S23 Ultra vyplatí.

Kompletní ochrana pro Samsung Galaxy S23

Kompletní ochrana pro Samsung Galaxy S23 Plus

Kompletní ochrana pro Samsung Galaxy S23 Ultra

sam_s231.jpg

Pokud se budeme bavit o samotném designu novinek, tak je na první pohled zřejmé, že jakousi změnou projdou modely Samsung S23 a Samsung S23 Plus, zatímco model s označením Ultra se od toho loňského prakticky vůbec nezmění. Největší změnou u S23 a S23 Plus bude zadní strana telefonu a to konkrétně “blok” s fotoaparáty, který oproti aktuální řadě S22 přijde o svůj vystouplý “ostrůvek”. Spíše než tak design nové řady budou zajímavé specifikace. Právě specifikace nové řady unikly přímo od výrobce (jedná se o specifikace určené pro modely na Francouzský trh, ale na 99% budou stejné u modelů určené i pro náš trh.

sam_s233.jpg

Velkou radost většině uživatelů určitě udělá zpráva, že se Samsung rozhodl pro všechny tři modely nasadit nový čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen2 namísto Exynosu, který se u většiny uživatelů nesetkal zrovna s pozitivní odezvou. Zůstává zde ale otázka proč se Samsung v případě tak našláplého čipsetu rozhodl pro paměti typu LPDDR5 a nenasadil rovnou výkonnější LPDDR5X.
Největší upragade se určitě dočkáme u modelu Samsung S23 Ultra, který dostane nový senzor ISOCHELL HP2 s rozlišením 200 Mpx, díky kterému by se měl zařadit mezi ty nejlepší fotomobily na trhu, bude velmi zajímavé sledovat “foto souboj” mezi S23 Ultra a iPhone 14 Pro Max.
Krokem kupředu je určitě i podpora Bluetooth 5.3, která bude dostupná na všech třech nových modelech. Další určitě pozitivní věc, kterou bychom rádi zmínili je, že modelům Samsung S23 a Samsung S23 Plus bude navýšena kapacita baterie o cca 200 mAh, což rozhodně každý uživatel uvítá. Vzhledem k zvýšení kapacity baterie by bylo na místě i zvýšit rychlost nabíjení, nemyslíte ? Samsung si to teda nemyslí a proto rychlost nabíjení zůstane stejná jako u předchozí řady S22.
Všechny nové modely vyrazí na trh s nejnovějším Androidem 13 a nadstavbou One UI 5.1, tím pádem dostanou to nejnovější co je možné.

sam_s232.jpg

Kompletní ochrana pro Samsung Galaxy S23

Kompletní ochrana pro Samsung Galaxy S23 Plus

Kompletní ochrana pro Samsung Galaxy S23 Ultra

Krytoland pouzdra a kryty na mobil > Blog > Článek: Samsung a jeho nové vlajkové lodě na obzoru