Článek - Znáte společnost Xiaomi ? Tohle jste o ní určitě nevěděli!

5.9.2022

clanek1.jpg

Pouzdra a kryty pro Xiaomi 

Tvrzená skla pro Xiaomi

Jaký je význam slova “Xiaomi”?

Slovíčko “Xiaomi” bude pravděpodobně pro obyčejného čecha nebo obecně evropana či američana znít neznámě a nic nepřipomínající. Pokud bychom řešili doslovný překlad tak bychom zjistili že slovo Xiaomi se dá přeložit jako “malá rýže”, což je ale poněkud zvláštní význam pro výrobce elektroniky. Ovšem v budhismu jde o rčení, které říká “je potřeba začít odspodu, abychom se dostali na vrchol”. Toto rčení sedí na společnost Xiaomi naprosto perfektně. Malá čínská společnosti se postupem času stala jednou z největších světových gigantů na poli mobilních telefonů a elektroniky obecně.

clanek3.jpg

Jaký byl první produkt společnosti Xiaomi ? 

Říká vám něco společnost Nothing ? Jedná se o nového výrobce mobilních telefonů, který před nedávnem uvedl na trh svůj první mobilní telefon “Nothing Phone (1)”. Ještě předtím než společnost vydala zmíněný telefon, tak pro vybrané telefony zpřístupnila launcher s označením Nothing. Velmi podobný příběh má za sebou i společnost Xiaomi. První produkt kterého jsme se od společnosti Xiaomi dočkali byla totiž jejich nadstavba systému MIUI, kterou stále používají miliony lidí na celém světě. Firma Xiaomi svou nadstavbu uvedla již 16.srpna roku 2010, ale svůj první telefon představila až o rok později! 

clanek2.jpg

Logo skrývající Easter Egg

Majitelé produktů Xiaomi mají každý den na očích logo této společnosti a přitom většina z nich ani netuší že skrývá poměrně zajímavý easter egg. Když se logo Xiaomi otočí vzhůru nohama tak velmi připomíná jeden čínský znak. Konkrétně se jedná o tento znak “心”. Význam tohoto znaku se překládá jako srdce, ale samotný název Xiaomi má hlubší význam jak jste se již dozvěděli v prvním odstavci. 

clanek4.jpg

Naprostá jednička na čínském trhu 

Jestli v Americe milují produkty společnosti Apple, tak věřte, že v Číně se minimálně stejné ne-li větší popularity dostává právě značce Xiaomi. Společnost Xiaomi je již nějakou dobu velmi populární po celém světě, ale rozhodně největší popularity se jí stále dostává na domácím trhu. Díky tomu si společnost Xiaomi nějaké produkty nechává pouze pro tuzemský trhu, jako tomu je třeba u mobilního telefonu Xiaomi 12S Ultra. Společnost na svém domácím trhu prodá zdaleka nejvíce produktů ať už jde o mobilní telefony, televize, koloběžky nebo chytré hodinky. 

 

Pouzdra a kryty pro Xiaomi

Tvrzená skla pro Xiaomi

Krytoland pouzdra a kryty na mobil > Blog > Článek - Znáte společnost Xiaomi ? Tohle jste o ní určitě nevěděli!