Návod - Jak efektivně zrychlit Face ID ?

23.9.2022

Před nedávnem jsme vám přinesli návod jak jednoduše zrychlit odemykání pomocí otisku prstu, nyní se pojďme společně podívat na to jak efektivně zrychlit odemykání pomocí Face ID u mobilních telefonů značky Apple. Problém se zpomaleným Face ID se neobjevuje pouze u starších iPhone modelů, ale bohužel i u těch novějších. Poprvé se Face ID objevilo u modelu iPhone X, který byl představen již v roce 2017. Od této doby Face ID prošlo velkými změnami a ušlo velký kus cesty. Pokud bychom v dnešní době porovnávali původní Face ID u iPhonu X s Face ID u modelu iPhone 13 Pro, tak by byl rychlostní rozdíl patrný hned na první dobrou. Změny od roku 2017 nejsou znatelné pouze v rychlosti, ale také v designu, jelikož byl za tuto dobu zmenšen výřez pro Face ID.

Kryty a pouzdra na mobil

Tvrzená skla 

Příslušenství pro mobilní telefony

fi_1.png

Nejúčinnější způsob jak zrychlit funkci Face ID

V předchozím odstavci jsme si řekli že Face ID je mezi námi již od roku 2017, tím pádem ušlo už nějaký kus cesty. Pokud vlastníte novější model iPhonu tak je možné že jste tento problém až tolik nepocítili, ale u starších modelů iPhonů je toto velmi častý problém. Skvělou zprávou pro všechny, které tento problém trápí je že existuje velmi jednoduchý způsob, díky kterému znatelně pocítíte zrychlení fungování Face ID. Stačí totiž provést deaktivaci jediné funkce v nastavení. Díky našemu návodu to zcela bezpečně zvládne každý!

  • Ve vašem iPhonu vyhledejte aplikaci Nastavení.
  • Následně v nastavení vyhledejte a rozklikněte Face ID a kód.
  • Poté budete vyzvání k zadání vašeho kódového zámku.
  • Zde pak sjeďte níže, a to k sekci Pozornost.
  • Následně pomocí přepínače deaktivujte Vyžadovat pro Face ID.
  • V dialogovém okně pak deaktivaci klepnutím na OK potvrďte. 

pozornost_1.jpg

pozornost_2.jpg

pozornost_3.jpg

Zaručujeme vám, že pokud jste provedli výše uvedené kroky tak se aktivace vašeho Face ID znatelně zrychlí. Sami jsme to otestovali a z výsledku jsme byli mile potěšeni. Je tu ale jeden vykřičník, který je nutné zmínit. Za zrychlení je potřeba zaplatit určitou daň. Face ID ve výchozím nastavení totiž funguje tak, že při ověřování sleduje vaši pozornost. To znamená že sleduje zda se na mobilní telefon skutečně díváte, popřípadě jestli jste vůbec naživu. Přesně tato funkce sledování pozornosti může Face ID při autorizace lehce zpomalovat, jelikož se prostě jedná o krok navíc. Díky vypnutí této funkce se odemykání a autorizace sice zrychlí, ale zároveň přijdete o jeden z bezpečnostních prvků. Jakmile deaktivujete tuto funkci, tak se Face ID autorizuje i v případě, že se na něj nebudete dívat přímo nebo budete mít i přivřené nebo opuchlé oči.   

fi_3.jpg

Další způsob jak zrychlit odemykání a autorizaci Face ID

Dalším způsobem jak zrychlit funkci Face ID je možnost nastavení alternativního vzhledu. Tuto funkcni jistě ocení zejména ženy. Většina uživatelů tuto funkci využívá k tomu aby poskytli přístup do svého telefonu ještě jiné osobě, například partnerovi. Ovšem původní záměr této funkce byl jiný. Jelikož každý člověk vypadá lehce jinak po probuzení a jinak během dne, tak Apple přidal možnost naskenovat více obličejů. Ideální je to právě pro zmíněné ženy, jelikož si mohou naskenovat jeden obličej bez make-upu a druhý s ním. Pokud tedy během dne měníte nějak výrazně vzhled svého obličeje, tak si tuto možnost rozhodně nastavte, výrazně tak zrychlíte funkcionalitu Face ID při těchto situacích. Pro vytvoření alternativního vzhledu přejděte do nastavení, následně vyhledejte Face ID a kód, kde se následně autorizujte svým kódem, a poté už jen klikněte na Nastavit alternativní vzhled.

alternativní_obličej_1.jpg

alternativní_obličej_2.jpg

alternativní_obličej_3.jpg

Kontrola tvrzeného skla pro správnou funkčnost Face ID 

Face ID primárně funguje díky TrueDepth přední kameře, ve spojení s projektorem neviditelných teček. Všechny části Face ID jsou zakomponovány do výřezu, který se nachází v horní části obrazovky. Aby bylo možné správné fungování Face ID musí mít samozřejmně jeho součásti ničím nerušený výhled. Problém a tím pádem zpomalení nebo úplné znemožnění fungování Face ID může nastat tehdy, když máte prasklý displej nebo tvrzené sklo skrze horní výřez. U tvrzeného skla si dejte pozor i na různé nečistoty nebo vzduchové bubliny v místech kde se Face ID nachází. Všechny tyto případy mohou negativně ovlivnit chod Face ID. Pokud máte tedy s Face ID problém rozhodně si zkontrolujte horní část své obrazovky a konkrétně zmíněný výřez.

fi_5.jpg

Kryty a pouzdra na mobil

Tvrzená skla 

Příslušenství pro mobilní telefony

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krytoland pouzdra a kryty na mobil > Blog - recenze mobilních telefonů > Návod - Jak efektivně zrychlit Face ID ?