Článek: Jak blokovat nevyžádané telefonáty, zprávy a nebo třeba i e-maily ?

10.3.2023

V dnešní době jsou nevyžádané telefonáty, zprávy a e-maily stále častějším problémem, který nás trápí. Bez ohledu na to, zda jsou tyto nevyžádané komunikace obchodní, politické nebo spamové, mohou být velmi rušivé a vyčerpávající. Pokud se chcete ochránit před těmito nevyžádanými kontakty, existuje několik jednoduchých kroků, které můžete podniknout.

spam1.jpg

1) Zaregistrujte se do seznamu nevolejte.cz

Seznam nevolejte.cz je databáze telefonních čísel, na kterou se mohou lidé registrovat, aby zabránili nevyžádaným telefonním hovorům od firem. Registrováním do seznamu můžete snížit počet nevyžádaných telefonátů, které dostáváte, protože většina firem by neměla volat registrovaná čísla. Pokud přesto dostáváte nevyžádané hovory, můžete tyto telefonáty hlásit na webu nevolejte.cz.

2) Používejte funkce blokování a filtrování

Mnoho moderních telefonů a e-mailových služeb má funkce blokování a filtrování, které umožňují nastavit, která čísla a e-maily mohou komunikovat s vámi. Na telefonu můžete například nastavit blokování neznámých čísel nebo čísel z určitých oblastí. Na e-mailu můžete filtrovat e-maily od konkrétních adres nebo s určitými klíčovými slovy v předmětu.

3) Nesdílejte své kontaktní údaje

Pokud chcete minimalizovat množství nevyžádaných telefonátů a e-mailů, je důležité pečlivě zvažovat, komu poskytujete své kontaktní údaje. Pokud například nakupujete online, můžete se setkat s nabídkou, abyste poskytli své telefonní číslo. Pokud nevidíte žádný důvod, proč by to bylo nezbytné, nechte to prázdné. Stejně tak byste měli být opatrní s tím, komu dáte svou e-mailovou adresu nebo kdo má přístup k vašim kontaktním údajům na sociálních sítích.

4) Zvažte použití anti-spamového softwaru

Existuje mnoho anti-spamových softwarů, které vám mohou pomoci minimalizovat množství nevyžádaných e-mailů, které dostáváte. Tyto programy fungují tak, že skenují vaši e-mailovou schránku a analyzují přicházející zprávy, aby identifikovaly spam. Poté mohou tyto zprávy buď automaticky smazat nebo posunout do složky se spamem. Pokud máte problém s příchozími spamovými e-maily, může být užitečné zvážit použití takového softwaru.

5) Buďte opatrní při klikání na odkazy a otevírání příloh

Nevyžádané zprávy mohou obsahovat odkazy nebo přílohy, které mohou být nebezpečné pro váš počítač nebo telefon. Tyto odkazy mohou vést na webové stránky obsahující škodlivý software nebo phishingové stránky, které mohou získat vaše osobní údaje. Přílohy mohou obsahovat viry nebo škodlivý software, který může poškodit váš počítač. Proto je důležité být opatrný a nikdy neotevírat odkazy nebo přílohy z neznámých zdrojů.

6) Sledujte své účty

Je důležité pravidelně sledovat své účty, jako jsou bankovní účty nebo účty na sociálních sítích, aby se minimalizovala možnost krádeže identity nebo phishingových útoků. Pokud zjistíte neobvyklou aktivitu, jako jsou neznámé transakce na vašem bankovním účtu nebo příspěvky na sociálních sítích, které jste nevytvořili, měli byste to okamžitě nahlásit a přijmout opatření ke zabezpečení vašich účtů.

spam2.jpg

Celkově lze říci, že existuje mnoho způsobů, jak minimalizovat množství nevyžádaných telefonátů, zpráv a e-mailů, které dostáváme. Pokud budeme opatrní při sdílení vašich kontaktních údajů a používání dostupných funkcí filtrování a blokování, můžeme snížit množství nežádoucích komunikací, které nás ruší a otravují. Pokud navíc budeme opatrní při klikání na odkazy a otevírání příloh a budeme pravidelně sledovat své účty, můžeme snížit riziko krádeže identity a phishingových útoků.

Krytoland pouzdra a kryty na mobil > Blog > Článek: Jak blokovat nevyžádané telefonáty, zprávy a nebo třeba i e-maily ?