Článek: Jakou novinku pro nás Apple chystá ?

22.12.2022

Není tomu tak dávno co společnost Apple uvedla na trh novou řadu svých telefonů s označením “iPhone 14”. Apple, ale nelení a už nějakou dobu pracuje na vydání 4 generace řady “SE”, která si mezi uživateli našla místo zejména díky své ceně. Jak známo iPhone s označením SE se řadí spíše mezi střední třídu mobilních telefonů, které zdědí tělo po některém ze svých starších modelů, ale dostanou nové “vnitřnosti”. Přinášíme vám informace na co by se uživatelé měli s příchodem 4 generace iPhone SE těšit!

Pouzdra a kryty pro iPhone

Tvrzená skla pro iPhone

Příslušenství pro iPhone

se4-1.jpg

Kombinace toho nejlepšího

Dle prozatimních informací by měl nový iPhone SE 4 disponovat 6,1palcovým displejem s ikonickým výřezem, který všichni dobře známe z modelů iPhone 14 až po iPhone X/XS/XR. Ohledně výřezu se, ale stále vedou spekulace jestli bude obsahovat i TrueDepth kameru, díky které můžete využívat techlogii Face ID. Je totiž klidně možné, že nový iPhone SE 4 bude místo technologie Face ID využívat Touch ID. Využití Touch ID namísto Face ID by totiž mělo za následek nižší celkovou cenu samotného produktu, což je vzhledem k řadě “SE” logické. Pokud se tak opravdu stane bude Touch ID s největší pravděpodobností umístěno na boční stranu telefonu.

se4-4.jpg

Výhoda odstranění Face ID

Pokud se Apple rozhodne nasadit Touch ID místo Face ID, je dost pravděpodobné, že se výřez “notch” zmenší nebo-li spíše zúží. To by byla jistě výtaná designová změna, oproti modelům iPhone 14 a dalším ze kterých tento výřez známe.

se4-3.jpg

Nejpravděpodobnější celková podoba

Většina lidí se dle dostupných informací shoduje na tom, že nový iPhone SE 4 generace bude v podstatě iPhone XR, co se týče tělové konstrukce. Pro řadu “SE” by to byl rozhodně krok kupředu, vzhledem k tomu, že dosavadní modely SE byly ještě stále “kopie” řady iPhone 8 která, jak jistě víte, disponovala home buttonem, který v dnešní době bezrámečkových telefonů své místo na trhu mobilního designu již ztratil. Velký otazník však stále visí nad procesorem, většina lidí se shoduje že Apple sáhne spíše po starším chipu A15, než že by do řady SE rovnou nasadil nejnovější A16. Je také dost možné že se u nového iPhone SE dočkáme vícero barevných provedení, jelikož iPhone XR, který by měl být použit jako předloha byl známý pro své výrazné barevné provedení.

Dle informací bychom se nového iPhonu SE mohli dočkat již v březnu příštího roku (2023).

se4-2.jpg

Pouzdra a kryty pro iPhone

Tvrzená skla pro iPhone

Příslušenství pro iPhone

Krytoland pouzdra a kryty na mobil > O nás - Krytoland.cz > Blog > Článek: Jakou novinku pro nás Apple chystá ?