Článek: Je rozhodnuto! Jediný konektor, V EU, který najdete u veškeré elektroniky bude USB-C

20.10.2022

Evropský parlament, konečně po několika měsících dospěl k rozhodnutí a Evropské komisi návrh schválil. V návrhu, který byl schválený bylo jednáno o nabíjecím konektoru pro veškeré mobilní i elektronické zařízení v EU. Od roku 2024 tedy napájecí konektor bude muset být tedy jen typu USB-C. Jiné už se tedy prodávat nebudou jen pouze ty co budou mít napájecí konektor s USB-C.

USB-C Kabely

Adaptéry a redukce

usb-c-iphone-eu-flag_1.jpg

Tento schválený návrh se defakto dotkne veškerých přístrojů, ne jen mobilních telefonu či tabletů, ale i sluchátek, kamer, herních konzolí, myší, reproduktorů, a podobně. Jak to říci jinak, nabíjecí změna se bude tedy týkat přístrojů, které mají a nabíjí se kabelem o příkonu 100W. Ptáte se proč? Evropský parlament chtěl docílit toho aby se snížila produkce elektroodpadu a aby pro zákazníky byla snažší orientace. Co se týče notebooku tak Evropská unie na tyto přístroje rozhodně nezapomněla, od jara 2026 jsou s nimi stejné plány jako s telefony či tablety a podobně. Na konci roku 2024 se stejně mají ztotožnit s USB-C jak technologie tak bezdrátové nabíjení.

13b126d1-4f73-4a04-9079-ece280fc9a06-gettyimages-1285287994.jpg

Pro výrobce, Android to žádný problém nebude, jelikož jí využívají již nějakou dobu v podobě USB. Kdo naopak nesouhlasil? Jednoznačně firma Apple, jelikož jejich konektorem je lighting. Jako jediný se odlišují. Každopádně Evropský parlament má jasno, Přechod bude. Počtově se hlasovalo a jen 13 bylo proti naopak pro jich bylo celkem 602. V mezičase zavedlo forum vyvíjející USB výkonnostní a rychlostní značení.

apple-european-union.jpg

USB-C Kabely

Adaptéry a redukce

Krytoland pouzdra a kryty na mobil > O nás - Krytoland.cz > Blog > Článek: Je rozhodnuto! Jediný konektor, V EU, který najdete u veškeré elektroniky bude USB-C