Návod: 5 užitečných tipů pro majitele telefonů Xiaomi, Redmi a Poco

12.12.2022

Mobilní telefony od značky Xiaomi jako operační systém využívají nadstavbu MIUI, která nabízí mnoho vychytávek o kterých možná ani nevíte! Většina vychytávky vám usnadní každodenní používání vašeho mobilního telefonu, jiné vychytávky vám jej zase zkrášlí. Přejdeme tedy společně k prvnímu tipu.

Pouzdra a kryty pro Xiaomi

Tvrzená skla pro Xiaomi

Příslušenství pro Xiaomi

miui_1.jpg

Rozostřete vybranou část screenshotu

Tuto funkci jistě ocení každý kdo často pořizuje snímky přímo z obrazovky telefonu (tzn. screenshoty). Díky šikovnému nástroji můžete rozostřit vybranou část pořízeného screenshotu a tím pádem jednoduše zakrýt citlivé informace. V tomto nástroji samozřejmně nechybí možnost screenshot oříznout nebo jednoduše zakrelist určitou část. Pro samotné rozostření stačí pouze vybrat předposlední nástroj zprava a pak už jen zvolit část, kterou chcete rozostřit.

miui_2.jpg

Zvedněte a probuďte

S touto funkcí se v dnešní době setkáte u většiny mobilních telefonů, které využívají operační systém Android, a ani nadstavba MIUI není vyjímkou. V praxi se jedná o jednoduší způsob jak probudit svůj telefon, než za použití dvojitého poklepání na displej. Telefon probudíte k funguvání pouhým zvednutím například ze stolu. Samotná funkce funguje velmi spolehlivě a z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že jakmile si zvyknete tak nebudete chtít měnit.
Funkcni nastavíte jednoduše v Nastavení - Aktivní displej a zamykací obrazovka - povolit možnost zvednutí probudit.

 miui_3.jpg

Přenášejte obraz

Toto je velmi praktická a chytrá vychytávka, díky které můžete obsah svého mobilního telefonu jednoduše přenést na jakoukoliv extrení obrazovku nebo televizi. Můžete si tedy v klidu prohlížet své fotky nebo videa na velké obrazovce a dokonce hrát své oblíbené mobilní hry. Samotnou funkci přenosu obrazu nastavíte jednoduše v Nastavení - Připojení a sdílení.

Nepodporuje váš telefon přenášení obrazovky ? Vyzkoušejte naše chytré příslušenství k propojení telefonu k TV!

zrcadlení.jpg

Přehrávejte a poslouchejte Youtube při zamknuté obrazovce (bez Youtube Premium)

Samotná funkce nese název toolbox a mezi uživateli je nejoblíbenější funkcí v MIUI vůbec! Díky této funkci si můžete přehrávat zvuk u videa i při vypnuté obrazovce.
Tuto funkci využijete primárně u aplikace Youtube, jelikož jak víte při přehrávání videa na youtube nesmíte uzamknout telefon, jinak se přehrávání přeruší (Neplatí v případě Youtube Premium). Pokud si tedy chcete při zamknuté obrazovce vychutnávat například hudbu nebo podcast z youtube a přitom neplatit za Youtube Premium tak je pro vás toolbox jasná volba!
Vše nastavíte v Nastavení - Speciální funkce - Postanní lišta.

youtube.jpg

Vyzkoušejte speciální super tapety

Toto není úplná novinka, jelikož společnost Xiaomi představila “super tapety” pro systém MIUM již před několika lety, ale stejně se za nás jedná o super vychytávku pro všechny uživatele. Jedná se o unikátní tapety, které mění svou barvu a styl podle toho kolik je zrovna hodin. Na výběr je několik motivů, například motivy planet, které se obzvláště povedli! Unikátní je také to, že se tapeta mění i na základě toho jestli je obrazovka zamknutá nebo odemčená.

Pouzdra a kryty pro Xiaomi

Tvrzená skla pro Xiaomi

Příslušenství pro Xiaomi

Krytoland pouzdra a kryty na mobil > O nás - Krytoland.cz > Blog > Návod: 5 užitečných tipů pro majitele telefonů Xiaomi, Redmi a Poco