Recenze Xiaomi Redmi Note 10S: střední segment je přeplněný

1.7.2022

V desáté řadě smartphonů Redmi Note je snadné se splést: skládá se ze šesti modifikací s vážnými rozdíly. Dnes si povíme o modelu s předponou S – zařízení s NFC, Androidem 11, 64megapixelovým fotoaparátem, prostornou baterií, stereo reproduktory a čtečkou otisků prstů v bočním tlačítku. Telefon to je zajímavý, ale jako obvykle se svými plusy a mínusy.

Knížková pouzdra pro Xiaomi Redmi Note 10S

Kryty pro Xiaomi Redmi Note 10S

Tvrzená skla pro Xiaomi Redmi Note 10S

Zoom gallery

Dobrá obrazovka

Redmi Note 10S je vybaven Full HD+ AMOLED panelem. Displej podporuje DC Dimming. Tato funkce zcela neodstraňuje blikání, ale činí ji přijatelnou pro pohodlnou práci. Výchozí barevné podání není úplně běžné: je patrný zvýšený kontrast a mírné vychýlení směrem k teplým odstínům.

Obrazovka nepřekvapí transcendentní bohatostí barev, jako u vlajkových lodí, ale obecně potěší kvalitou. Obraz má vynikající čistotu. Maximální jas stačí na čtení ze smartphonu venku za slunečného počasí. Matrice nemá okem viditelnou zrnitost, při zobrazování dynamického obsahu je rozmazání minimální.

Režim AOD nabízí mnoho pěkných možností: můžete si vybrat digitální hodiny, analogovou verzi nebo obrázky. Ve výchozím nastavení fungují spořiče obrazovky pouze po dobu 10 sekund (zřejmě z důvodu úspory baterie). Zkušení uživatelé ale toto omezení OS jistě dokážou obejít.

Zoom gallery

Kompaktní a praktický

Navzdory 6,43palcové obrazovce a 5000 mAh baterii je Redmi Note 10S překvapivě tenký a lehký. Tloušťka pouzdra je 8,3 mm a hmotnost 178,8 g. Zařízení lze pohodlně nosit v boční kapse kalhot. 

Displej má relativně malé rámečky: boční a horní mají každý 2 mm a spodní 5 mm. Vestavěná přední kamera zabírá minimum místa. Při používání zařízení čočka selfie modulu vizuálně splyne s tmavým pozadím rozhraní.

Zoom gallery

Existuje mnoho kamer, ale pouze jedna je dobrá

Fotomodul se skládá ze čtyř prvků: širokoúhlého objektivu s 64megapixelovým snímačem, 8megapixelového ultraširokoúhlého objektivu a dvojice 2megapixelových pomocných senzorů zodpovědných za makro a detekci hloubky scény. Vážně stojí za zvážení pouze hlavní fotoaparát s rozlišením 64 megapixelů - je to ona, kdo poskytuje obrázky a videa ve slušné kvalitě. Software podporuje noční předvolbu, manuální nastavení, AI vylepšení obrazu, různé filtry a efekty včetně portrétních.

Video je nejlépe natáčet ve 4K nebo Full HD. V prvním případě vypadá obraz ostřeji, ale chybí stabilizace. Ve druhém jsou detaily zmenšeny, ale objevuje se softwarová stabilizace. Takto vypadá 4K video. Tento režim pomáhá při statickém fotografování.

Ve Full HD softwarová stabilizace tlumí otřesy při chůzi. Ukazuje se, že to není špatné, i když za cenu zhoršení obrazu.

Novinka podporuje tvorbu FHD-klipů s frekvencí 60 fps, záznam videa v ultraširokém a HD zpomaleném záběru s 960 fps. Všechny režimy dávají široký rozsah kvality obrazu – výsledek závisí na konkrétní kombinaci nastavení.

Zoom gallery

Hry táhnou

Redmi Note 10S nemá nejnovější, ale ani nejslabší procesor – Helio G95. Grafiku má na svědomí čip Mali-G76. Smartphone nezpomaluje v každodenních úkolech ani přes složité animace v rozhraní MIUI 12.

Když jsem poprvé spustil PUBG, telefon navrhl nastavit grafiku na „Maximální“ a snímkovou frekvenci na „Ultra“. S těmito parametry si střílečka poradila na výbornou, poskytla 38-42 fps. Pravda, v některých scénách docházelo ke krátkodobým výpadkům až 20 fps – kvůli silnému zahřívání zařízení začal procesor přiškrtit. Obecně to neruší hru. Navíc je problém snadno vyřešen: stačí vybrat předvolbu obrazu „Střední“. V "tancích" se Note 10S chová stabilněji, poskytuje 49-60 fps při vysokých grafických nastaveních prakticky bez výpadků.

Škrtící test ukazuje, že zařízení skutečně snižuje frekvence čipu: asi o 20 % po 15 minutách silného zahřívání. Multimediální možnosti zanechávají smíšené dojmy. Na jednu stranu spárované reproduktory potěší stereo zvukem, na druhou stranu není dostatek nízkých frekvencí.

  Zoom gallery

NFC plus dobrá autonomie

Novinka podporuje 4G provoz současně na dvou SIM kartách, snímač otisků prstů v bočním tlačítku funguje úhledně a rychle. Nezklame ani systém odemykání obličejem. Samostatně si všimneme modulu NFC: platba se s jistotou provádí na různých terminálech a na velkou vzdálenost. Z mínusů vyzdvihujeme pouze ne nejhouževnatější Wi-Fi - mobilní telefon si není příliš jistý v udržování kontaktu s routerem umístěným za betonovou zdí. Může se však jednat o nedostatky testovacího smartphonu nebo našeho starého routeru pracujícího v pásmu 2,4 GHz. Redmi Note 10S rozpozná 5 GHz Wi-Fi, proto je lepší novinku připojit k aktuální výbavě.

Zařízení je dodáváno s 33W rychlonabíječkou. Z něj se baterie nabije z 0 na 100 % za 1 hodinu 22 minut. Při aktivním smíšeném používání vydrží telefon s černým motivem rozhraní a dvěma SIM kartami neustále připojenými k síti den a půl. To je asi 9 a půl hodiny aktivní obrazovky. Hodinová přestřelka v PUBG vám vybije baterii o 19 %. Note 10S dokáže přehrávat video ve smyčce offline po dobu 14 hodin. 

Specifikace:

Displej: 6,43'', AMOLED, 2400x1080

Chipset: CPU – MediaTek Helio G95 osmijádrový (12nm), GPU – Mali-G76 MC4

Ram a paměť: 6 GB, 128 GB

Baterie: 5000 mAh

Kamery: hlavní - 64 MP, širokoúhlý - 8 MP, makro - 2 MP, snímač - 2 MP, přední - 13 MP

Rozměry: 160,5 x 74,5 x 8,3 mm

Váha: 178,8 g

Vlastnosti: Krytí IP53, infračervený port, trojitý zásobník nano-SIM a microSD

 

Výsledky testů: 

Antutu 9: 326 301

GeekBench 5: 507 jednojádrový, 1635 vícejádrový

PUBG (MAX.): 38-42 snímků za sekundu

World of Tanks: (Vysoké): 49-60 snímků za sekundu

Autonomie: až 14 hodin sledování videa, až 5 hodin hraní her, až jeden a půl dne práce ve smíšeném režimu

Zoom gallery

Výsledek

Redmi Note 10S potěší novým prostředím MIUI 12, výkonem v každodenních úkolech, dobrou obrazovkou a přiměřenou autonomií. Ve hrách poskytuje levné zařízení ve své třídě vynikající výsledky. Kvůli tendenci modelu se zahřívat ale dochází k propadům fps, takže je lepší snížit nastavení grafiky. Kvalita zvuku a fotografické schopnosti novinky odpovídají levnému segmentu. Obecně platí, že Redmi Note 10S je dobré zařízení za ty peníze, zvláště pokud potřebujete možnost NFC.

Knížková pouzdra pro Xiaomi Redmi Note 10S

Kryty pro Xiaomi Redmi Note 10S

Tvrzená skla pro Xiaomi Redmi Note 10S

Krytoland pouzdra a kryty na mobil > Blog - recenze mobilních telefonů > Recenze Xiaomi Redmi Note 10S: střední segment je přeplněný