Návod - Jak zrychlit načtení otisku prstu ?

9.9.2022

Pojďme se společně podívat jak jednoduše zrychlit čtečku pro otisk prstů ve vašem mobilním telefonu. Samotné čtečky pro otisk prstů jsou už nějakou dobu nedílnou součástí prakticky všech mobilních telefonů s operačním systémem Android. Dokážete si ještě představit jaké by to bylo v dnešní době, která je nabitá technologickými vylepšeními používat mobilní telefon bez biometrické technologie, která nám tento styl odemykání umožňuje ? Právě díky biometrické technologii jsme se zbavili zdlouhavého zadávání hesla, pinu nebo znaku. Jak jsem již zmiňovali čtečky otisku prstu jsou již nějakou delší dobu součástí většiny telefonů, ale i přesto nás i dnes dokáží nepříjemně pozlobit.

Pouzdra a kryty pro mobilní telefony

Tvrzená skla pro mobilní telefony

Příslušenství pro mobilní telefony

ctecka3.jpg

Jednoduchý trik na zrychlení čtečky otisku prstů

Samotný “trik” na zrychlení čtečky otisku prstů je velmi jednoduchý a bez problému jej zvládne opravdu každý. V podstatě se jedná jen o to aby jste si do telefonu naskenovali stejný prst dvakrát! U dražších telefonů se můžete dostat do situace kdy vám to mobilní telefon nedovolí, nebo vás minimálně vyzve k tomu aby jste naskenovali jiný prst. U levnějších mobilních telefonů tento problém není. Po učinění tohoto kroku se vám mobilní telefon bude minimálně pocitově určitě odemykat rychleji a vy už tak nikdy nebudete muset řešit hlášku typu “otisk nebyl rozpoznán”. Je doporučováno ten a samý prst nasnímat pod jiným úhlem a ideálně na lehce jiné části čtečky, než u předchozího otisku.

 ctecka1.jpg

S jakými druhy čteček se u telefonů můžeme setkat ?

jak zrychlit načtení otisku jsme si již řekli, ale pojďme si říct i něco více o samotných čtečkách otisku prstu. Pro dnešní mobilní telefony se nejčastěji využívají tři druhy čteček: kapacitní, optická a ultrazvuková. Ultrazvuková je z těchto tří nejnovější, ale zároveň nejdražší na výrobu. Ultrazvukové čtečky mají tu výhodu, že se nejčastěji implementují přímo do displeje, což je u nejnovějších telefonů velmi žádané. Optické a kapacitní čtečky jsou nejčastěji implementovány na boční nebo zadní stranu mobilního telefonu. Důležitou informací je také to, že z těchto tří je optická tou nejméně bezpečnou. Každý výrobce využívá jinou ze zmíněných technologií a od toho se samozřejmně odvíjí i kvalita, respektive přesnost a rychlost snímání. U levnějších telefonů se můžete setkat s problémem že po čase používání vaše čtečka přestane váš naskenovaný prst rozpoznávat. Tento problém by se měl týkat pouze levnějších mobilních telefonů, výjimkou je ale třeba Google Pixel 6, kde čtečka funguje velmi pomalu na to jaká je cena telefonu.

ctecka2.jpg

Pouzdra a kryty pro mobilní telefony

Tvrzená skla pro mobilní telefony

Příslušenství pro mobilní telefony

Krytoland pouzdra a kryty na mobil > O nás - Krytoland.cz > Blog > Návod - Jak zrychlit načtení otisku prstu ?